WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY
„MAŁY I DUŻY. PRAWA CZŁOWIEKA  W ¦WIECIE DZIECKA.”

W drugiej edycji, tym razem wojewódzkiej, wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły. W bardzo ciekawy sposób w swoich pracach poruszyli tak ważny temat.
   Wykonywanie plakatów było okazj± do głębszego zainteresowania się problemem praw, jakie maj± dzieci.  Jak również refleksji, jak łamanie praw człowieka dotyka przede wszystkim tych najbardziej bezbronnych i niewinnych.
    W tym roku wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica klasy 3d Olga G±sior. Nagrodę wręczono jej  w trakcie otwarcia XV Objazdowego Festiwalu Filmowego WATH DOCS po¶więconego prawom człowieka w filmie w Muzeum Przyrody i Techniki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali także upominki od Rzecznika Praw Dziecka.
  Konkurs zorganizowało starachowickie stowarzyszenie „LOKALNI.PL” we współpracy z Ogniskiem Plastycznym.