8 marca 2019 r. w naszej szkole, w Gimnazjum nr 3, odbył się etap szkolny XIII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów i Ósmoklasistów FOCUS ON ENGLISH organizowanego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Babickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka. Inicjatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusz Kościuszki w Starachowicach.

Test na tym etapie zawierał: czytanie ze zrozumieniem, zdania sprawdzające gramatykę, słownictwo oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych występujących w teście pod nazwą Culture Corner. Do testu przystąpiło 24 uczniów, ale tylko 7 z nich uzyskało wynik powyżej 70% i przeszło do kolejnego etapu powiatowego, który odbędzie się 20 marca. Ci uczniowie to: z klasy 3b - Julia Żurowska, z klasy 3c - Zofia Mazur, z klasy 3d - Pola Staniszewska, Mateusz Maciąg i Marcel Kustra, z klasy 3e - Wiktoria Kucharska i Dominik Ogórek.

Warto również wspomnieć, że Zofia Mazur z klasy 3c zakwalifikowała się do III etapu XVII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów klas trzecich gimnazjów oraz klas trzecich oddziałów gimnazjalnych prowadzonych w szkołach innego typu województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2018/2019. Etap pisemny miał miejsce 5 marca, natomiast etap ustny odbędzie się 21 marca w Kielcach.

tekst: p. Magdalena Sławska-Opozda