Projekt eTwinning

W marcu i kwietniu tego roku uczniowie z klas 3c i 3e w ramach projektu eTwinning pt. "They need our help!" mieli pod okiem anglistki p. Magdaleny Sławskiej -Opozda do wykonania kolejne zadania.

Polscy uczniowie wraz z rówieśnikami z Czech Słowacji i Hiszpanii podali przykłady europejskich zwierząt zagrożonych wyginięciem w obrębie następujących grup: owady, płazy, gady, ptaki, ryby i ssaki. Następnie każdy z uczniów wybrał zwierzę zagrożone wyginięciem z danej kategorii i opisał je w postacji infografów. Poniżej można zobaczyć ich prace.
Poza tym z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie wysłali sobie video życzenia i e-kartki, a następnie na forum projektu opisali jak spędzili te święta przedstawiając polskie zwyczaje i tradycje.

tekst: p. Magdalena Sławska-Opozda